Czas na zmianę tapety? Sprawdź jak to zrobić

Nadszedł czas na zmianę tapety?

Świat byłby piękniejszy, gdyby wymiana tapety polegałaby na jej chwyceniu i energicznym pociągnięciu. Dowiedz się, jak usunąć starą tapetę, aby proces przebieg możliwie bezproblemowo.
Często zdarza się, że nadchodzi czas w życiu, gdy trzeba po prostu zmienić wygląd ściany. Może przeprowadziłeś się do nowego mieszkania, a może Twoje dziecko dorasta i nie chce już, aby słodkie zwierzęta zaglądały ze ściany. Niezależnie od przyczyny, zadanie jest proste – stara tapeta musi zniknąć! Jesteśmy po to, aby Tobie w tym pomóc.

Zabieramy się za to! Oto jak usunąć tapetę w weekend!

Zmiana tapetyRozwiązanie I wynajmujemy profesjonalistę: zweryfikuj listę wykonawców w Twojej okolicy. Najbezpieczniej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty polecanej w kręgu Twoich znajomych. W innym wypadku, koniecznie poproś o zdjęcia wykonanych projektów, aby mieć pewność, że wykonawca posiada duże doświadczenie w usuwaniu tapet. Następnym krokiem jest poproszenie o referencje i weryfikacja opinii przednich klientów. Podczas bezpośredniego spotkania z wybranym specjalistą, poproś o obfite opisanie procesu usuwania tapet, aby poznać wiedzę i doświadczenie Twojego wykonawcy.

Koszty wymiany tapety

Usuwanie tapetZakres kosztów: spodziewać się należy opłat od 35 do 50 zł za metr kwadratowy ściany. Chociaż zastrzegamy, że koszty mogą się znacznie różnić, gdyż cena różni się w zależności od miejsca wykonania prac, wysokości sufitu oraz rodzaju tapety, który został użyty na Twojej ścianie. Ma znaczenie również czy ściana będzie wymagała dodatkowych prac związanych z przygotowaniem jej do ponownego zagruntowania.
Usunięcie tapety nie jest czynnością tak łatwą jak pociągniecie za róg i ciągnięcie. Nawet po prawidłowym zdejmowaniu tapety istnieje ryzyko uszkodzenia płyty gipsowo-kartonowej. Papier pod tapetą może zostać rozdarty wierzchnią częścią tapety, a to może powodować nierówności na dużym obszarze, które będą wymagały wyrównania.
Ponadto niewłaściwe usunięcie kleju tapetowego może skutkować, że Twoja nowa tapeta lub farba nie będzie dobrze przylegać, więc nawet jeśli sam wydruk zostanie usunięty, możesz pozostawić resztę profesjonalistom.
Typowa długość prac nie powinna trwać dłużej niż jeden dzień.

Jak wymienić tapetę szybko i sprawnie?

A jeśli zdecydujesz się wykonać samodzielnie. Oto, o czym powinieneś pamiętać:
1. Chroń wszelkie powierzchnie, które mogą ulec zabrudzeniu, odkręć wyłączniki świetlne;
2. Spryskaj tapetę zwykłą, ciepłą wodę. Załaduj ją do butelki z rozpylaczem, aby przygotować się do demontażu;
3. Zmocz tapetę tylko w tym miejscu ile możesz było usunąć w ciągu 15 minut. Po zmoczeniu, odczekaj chwilę, aż przesiąknie ona cała – może to zająć nawet kilka minut;
4. Odetnij kawałek tapety z samego dołu, chwyć i ostrożnie zdejmuj tapetę w kierunku do góry. W trudno dostępnych miejscach użyj nożyczek. Powtarzaj kroki, aż wszystkie kawałki tapety znikną.
5. Aby przygotować ściany do nowego użycia, należy ją wyczyścić ciepłą wodą z mydłem lub specjalistycznym produktem do usuwania klei tapetowych

Usuwanie tapet zasady

Prosimy, aby nie lekceważyć dogłębnego oczyszczania ściany z pozostałości po kleju tapetowym. Nawet użycie produktów przeznaczonych do usuwania pozostałości po tapecie, nie gwarantuje usunięcia wszelkich zabrudzeń. Kleje do tapet doskonale dostają się do porów niemal każdego podłoża: gruntu, farby, tynków, itp.

Usuwanie kleju do tapet