Poznaj Greenery, kolor roku 2017 według firmy Pantone!

Zobacz, jak nadać swojemu domowi nową modną energię natchnioną odcieniem zieleni.

Ta zieleń to kolor roku 2017

Obserwujemy, że wiele osób narzeka, że rok 2016 był szorstkim i chłodnym rokiem. Oprócz odejścia wielu ikon muzycznych wciąż byliśmy świadkami tarć na wewnętrznym rynku polityki, docierały do nas niepokojące doniesienia ze świata.

Nadeszła wiosna ze wszelkimi jej kolorami i patrzymy z nadzieją na nowy początek. Tymczasem firma specjalizująca się w doborze oraz standaryzacji kolorów Pantone Color Institute zaproponowała temat obrazu koloru dla roku 2017: ekologię.
Pantone wybrał Greenery, gdyż symbolizuje on ponowne połączenie, którego szukamy z naturą, ze sobą czy z wyższym celem.

Byliśmy trochę podejrzliwi, ponieważ w ostatnich latach Pantone wybierał kolory oparte na palecie czerwieni, jak Marsala na rok 2015 i Rose Quartz-Serenity na rok 2016. Ale ten zielony liść trafił w nasze gusta. W rzeczywistości używamy tego koloru przez cały czas z klientami, podczas konsultacji doboru kolorów. Naszym zdaniem, to jest wprost radosny odcień akcentu nadający się do użycia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ta odsłona roślinna sprawia również, że jest doskonałym dodatkiem do kuchni lub jadalni. Ogromna dawka zieleni w tym pomieszczeniu nadaje przestrzeni wibrację oraz osobowość.

Inspiracje odcienie zieleni szkło

Zielony liść połączony z białym drewnem przynosi miły naturalny klimat. Paleta świeżości roślinnej rzeczywiście nadaje wnętrzu przestrzeń, zapewniając im połączenie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Inspiracje odcienie zieleni tapety sypialnia

Jedną z naszych najnowszych pasji jest zachęcanie właścicieli domów do przenoszenia się z monotonnie białych lub szarych wnętrz w stronę dodatków w kolorze akcentu, niezależnie od tego, czy akcentem jest sufit czy ściana w pomieszczeniu. Zarówno sypialnia na poprzednim zdjęciu, jak i łazienka są kipiące na białych odcieniach, a mocny akcent zieleni dodaje wibracji.

Jeśli polubiłeś ten zielony kolor, ale obawiasz się, że może go być zbyt wiele w dużych dawkach, pomyśl o zaakcentowaniu w mniejszych detalach, takich jak dekoracyjne elementy, takie jak poduszki, zasłony, lampy i inne akcesoria.

Inspiracje odcienie zieleni tapety pokój dzienny

Ponieważ ten zielony ma tak silnie przyciągający wzrok charakter, ma tendencję do działania jako czynnik wyciszający i neutralny. Może być dobrze sparowany z wieloma innymi kolorami. Podobnie jak w przyrodzie, w domu może występować z odcieniami czerwieni, pomarańczy, żółtego lub niebieskiego.
Inspiracje odcienie zieleni tapety pokój