Panele szklane

Imponujący efekt paneli szklanych

Obrazy na szkle prezentują się bardzo oryginalnie i elegancko. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Panele są nowoczesną i zdecydowanie atrakcyjniejszą wizualnie formą aranżacji niż zwykła ceramika. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wnętrze wyglądało naprawdę szykownie i z klasą, z pewnością warto zainwestować właśnie w panele szklane. Możesz je zastosować w dowolny sposób, a więc ozdobić nimi podłogę w łazience czy kuchni lub też wypełnić przestrzenie między blatem a szafkami, co często jest praktykowane w kuchniach. Podłoga w salonie czy holu wyłożona takimi panelami z pewnością również da zaskakujący efekt stylistyczny. Wszystko zależy więc od koncepcji aranżacyjnej, którą przyjmiemy. Szklane panele znakomicie ożywią wnętrze zarówno w domu, jak i w biurze. Na naszej stronie Prestige Print prezentujemy ciekawe propozycje dla różnego rodzaju pomieszczeń.

Panele szklane wykonujemy na podkładach:

  • Szkło float 4mm
  • Szkło float 4mm hartowane
  • Szkło Optiwhite 4mm
  • Szkło Optiwhite 4mm hartowane
  • Szkło Optiwhite 6mm hartowane

Szkło float to szkło o idealnie gładkiej powierzchni. Jest całkowicie pozbawione zniekształceń optycznych. Mimo stosowanej nazwy bezbarwnego szkło takie ma odcień lekko zielony. Jest to naturalny odcień szkła spowodowany obecnością w nim jonów żelaza. Kolor ten szczególnie widoczny jest na krawędzi grubego szkła. Float to nazwa procesu technologicznego, w którym masa szklana krzepnie na powierzchni roztopionego cynku. Uzyskuje się w ten sposób tafle szklane o gładkiej, polerowanej powierzchni i idealnej przejrzystości pozbawionej zniekształceń.

Szkło hartowane, tzw. bezpieczne (jeżeli już pęka, to na drobne i nieostre kawałki), jest odporne na uderzenia oraz na wysoką temperaturę – dlatego m.in. możemy je umieścić nad kuchenką. Ponadto jest łatwiejsze w utrzymaniu od zwykłego szkła.

Optiwhite jest szkłem przezroczystym – od pozostałych rodzajów szkła różni się tym, że dzięki obniżonej zawartości żelaza ma mniej zielonkawy odcień w porównaniu ze zwykłym szkłem bezbarwnym – float, co pozwala zachować naturalne barwy przedmiotów. Dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła idealnie nadaje się do zastosowań wymagających dobrej transparentności i wiernego odwzorowania kolorów.


Formularz szybkiego KONTAKTU

Masz moją gwarancję że pozostawiony adres lub numer telefonu wykorzystam jedynie do kontaktu z Tobą w celu omówienia Twojego pytania .
Twoich danych nie przekażę nikomu, SĄ BEZPIECZNE !!!

Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni wybór produktu.