Folia wylewana

naklejki-na-folii-wylewanej

Ostatnim rodzajem folii z podstawowej grupy jest najbardziej zaawansowana – folia wylewana. Przeznaczona do zastosowań długookresowych – okres trwałości w tym przypadku wynosi od 8 do 10 lat (bez zadruku).

Wykazuje bardzo wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, w tym na wodę morską (z powodzeniem może być stosowana na łodziach i innych elementach mających stały kontakt ze środowiskiem wodnym).

Folia wylewana jest niezwykle plastyczna, posiada doskonałe parametry w zakresie pamięci kształtu oraz rozciągania. Po odpowiedniej aplikacji przez doświadczonego specjalistę folia zapamiętuje swój kształt na nierównościach i wklęsłościach. Dlatego też często jest stosowana na powierzchnie z przetłoczeniami np. do oklejania pojazdów.

Naklejki wykonane na folii wylewanej są o wiele bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne niż te wykonane przy użyciu folii monomerycznej, a nawet polimerowej.

Aby grafika posłużyła nam jak najdłużej konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz aplikacja przez profesjonalistę. Często też zaleca się uszlachetnienie folii lamiantem.

Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni wybór produktu.