Folia monomeryczna

naklejki-na-folii-monomerycznej

Decydując się na reklamę lub dekorację w formie naklejek mamy do wyboru trzy podstawowe folie, na których możemy je wykonać. Są to: folia monomeryczna, folia polimerowa oraz folia wylewana.

Wybór folii jest zależny od kilku czynników: powierzchni na jakiej będą aplikowane naklejki, okresu ekspozycji oraz od budżetu jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na produkt.


W tym artykule prezentujemy folię monomeryczną, znaną też jako folia ekonomiczna ze względu na proces produkcji. Jest to najtańsza i najpopularniejsza folia spośród wyżej wymienionych.

Może być stosowana jako krótko i średniookresowa reklama zewnętrzna – okres trwałości wynosi przeciętnie od 1 do 3 lat.

Przeznaczona jest do oklejania powierzchni płaskich, bez nierówności i zagłębień. Sprawdzi się m. in. na witrynach sklepowych, szklanych drzwiach, meblach, tablicach reklamowych i innych nieskomplikowanych podłożach. Warto również wspomnieć, że w przypadku każdej folii powierzchnia, na którą aplikujemy naklejkę musi być dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń, aby nie wpłynęło to niekorzystnie na sam proces naklejania oraz w późniejszym czasie na okres trwałości takiej naklejki.

Folia monomeryczna posiada różne wykończenia: połysk oraz mat, kolor biały, transparentny itd. W celu doprecyzowania szczegółów, wyboru folii, wykończenia zapraszamy do kontaktu – służymy fachowym doradztwem!

Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni wybór produktu.


W oparciu o art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 2007 r. o ochronie danych osobowych, Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (zawartych w formularzu lub podanych przy rezerwacji pakietu) przez DDC Group Ltd. sp. j. z siedzibą przy ul. Wodnika 2, 80-266 Gdańsk. Jestem świadoma/my prawa dostępu do dobrowolnie podanych danych osobowych oraz ich poprawiania.