Wnętrze inspirowane naturą

Natura we wnętrzu Twojego domu

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta las tropikalnyWielu z nas bardzo często zastanawia się nad odświeżeniem wnętrza swojego miejsca zamieszkania lub pracy. Ostatnio bardzo modnym i chętnie stosowanym rozwiązaniem stały się fototapety. Spośród wielu wzorów, które są nam oferowane, trudno wybrać ten właściwy, dzięki któremu otrzymamy pożądany efekt. Jednym z rewelacyjnych motywów, który zdecydowanie odmieni wygląd naszego pomieszczenia, jest wnętrze inspirowane naturą. W ciągłym biegu, który dopada każdego z nas, ciężko jest się odprężyć i wyciszyć. Posiadamy najnowsze osiągnięcia techniki, jak komputery, telewizory czy smartfony, które mają umilać nam czas. W efekcie jednak są to kolejne “czasopożeracze” niezapewniające nam spokoju, którego tak często potrzebujemy. Warto zatem, aby wnętrze, w którym przebywamy, przepełnione było spokojem i harmonią. Niewątpliwie pozwoli ono na wyciszenie i odprężenie nie tylko naszego ciała, ale przede wszystkim umysłu. Natura była od wieków bliska człowiekowi, to z niej wyrośliśmy i to za nią podświadomie tęsknimy, co z kolei przekłada się na nasze samopoczucie. Warto więc zadbać, by była blisko nas.

Kolory natury

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta las bambusowyCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, że kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Znaczenie kolorów potwierdza się w coraz częściej stosowanej chromoterapii, za pomocą której leczy się wiele chorób. Jednak o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Postarajmy się odmienić wnętrza w taki sposób, aby oddziaływały na nas pozytywną energią pełną harmonii i spokoju. Takie są właśnie kolory natury. Każde wnętrze inspirowane naturą zawsze bazuje na występujących w  niej kolorach, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Kolor zielony – spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura. Doskonale nadaje się na chwile relaksu, posiada właściwości wyciszające i uspokajające. Łagodzi napięcia i utrzymuje równowagę psychofizyczną. Pomocny dla ludzi żyjących w ciągłym stresie, na “wysokich obrotach”.

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta wodospadKolor brązowy – stabilność, wiedza. Kolor ten charakteryzuje się równowagą, stabilnością oraz poczuciem bezpieczeństwa. Bardzo dobrze wspomaga koncentrację, co sprzyja przyswajaniu wiedzy.

Kolor jasnozielony – kojarzy się z wiosną, a więc jednocześnie z odrodzeniem i świeżością. Uspokaja i wprowadza nas w dobry nastrój, przepełniając pozytywną energią.

Kolor niebieski – świeżość, przestrzeń, spokój. Posiada wychładzające właściwości, przez co koi, relaksuje i odpręża. Ułatwia zasypianie i obniża aktywność organizmu. Pomocny po ciężkim dniu pracy, polecany szczególnie dla osób zmęczonych psychicznie.

Kolor szary – ochrona, wyciszenie. Stanowi swoisty rodzaj bariery ochronnej, przez co wycisza i uspakaja. W przesadnym nadmiarze może jednak nas wyalienować od otoczenia, powodując smutek.

Kolor biały – intuicja, ochrona. Wspomaga naszą intuicję i odrzuca negatywne emocje oraz samopoczucie, dodając optymizmu i energii.

Wnętrze inspirowane naturą – efekt fototapety

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta natura góryDzięki fototapecie efekt bliskiego kontaktu z naturą możemy wielokrotnie spotęgować. Pokrycie ściany farbą o jednym kolorze to standard, do którego przywykliśmy. Coraz częściej jednak stosuje się wysokiej jakości fototapety lateksowe, aby poza kolorem natury oddać jeszcze jej rzeczywistość. Dzięki fototapecie w dominujących danych kolorach uzyskujemy dużo lepsze rezultaty. Fototapeta z fragmentem lasu, gdzie dominującym kolorem będzie zielony, poza właściwościami samego koloru, dodatkowo przenosi nas w wymiar lasu. I tutaj jest ogromna przewaga fototapety nad innymi formami dekoracji. Zdjęcia w wysokiej jakości na dużej powierzchni realnie odwzorowują naturę. Dzięki temu w pomieszczeniu jesteśmy maksymalnie blisko jej wizualnego bogactwa. Dodatkowo taka fototapeta optycznie powiększa pomieszczenie i nawet w pokoju małego metrażu daje poczucie przestrzeni. Fototapeta inspirowana naturą to innowacja, na którą warto postawić, odmieniając swoje wnętrze.

wnętrze inspirowane naturą- Fototapeta las