Na co zwrócić uwagę przy wyborze Roll up

Wydaje się, że każdy Roll up oferowany na rynku jest taki sam, kaseta + wydrukowana grafika, tylko cena inna… Może to być bardzo złudne, gdyż kasety w tej samej kategorii potrafią znacznie różnić się od siebie jakością (najczęściej wagą – co ma decydujący wpływ na stabilność kasety).

Decydując się na zakup Roll up, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma rzeczami:
Po pierwsze, na jak długo kupujemy roll up, po drugie, jak intensywnie zamierzamy go użytkować. Jeżeli kupowany przez nas Roll up ma nam posłużyć dłużej i ma być wykorzystywany na wielu prezentacjach, konferencjach, szkoleniach, eventach, nie szukajmy tanich podstaw tzw. ekonomicznych.

Ekonomiczne Roll-upy nie są przeznaczone do intensywnej eksploatacji, spełniają swoje zadanie jako produkt do jednorazowych prezentacji lub maksymalnie kilkukrotnego użycia.

Jeśli chcemy intensywnie wykorzystywać nasz Roll up, zdecydowanie należy kierować swoją uwagę na kasety typu Premium lub Elegance.

Kasety typu Premium są cięższe od kaset Ekonomicznych. Kasety typu Elegance są cięższe, posiadają szeroką, elegancką nogę i przede wszystkim charakteryzują się wytrzymałym mechanizmem rolującym i stabilizującym maszt grafiki. Tego typu systemy wystawiennicze posiadają kilkuletnią gwarancję.

Jeśli potrzebujemy więcej niż jednej grafiki, mamy do dyspozycji Roll-up dwustronny. Rozwiązanie to daje nam możliwość prezentacji grafiki w dwóch wariantach: dwie plansze prezentowane jednocześnie lub każda z plansz osobno.

Dwuplanszowe systemy znajdziemy zarówno wśród tanich Roll-upów, jak i systemów nieco droższych. Tańsza wersja to Roll up Two Side Premium, droższa to wersja Elegance. Różnice są podobne jak w wersjach jednoplanszowych.

A co z grafiką do kasety, którą wybraliśmy na prezentacje czy też event (gdy wybraliśmy już właściwy rodzaj kasety i szerokość grafiki). Nawet najdroższy i najlepszy roll-up nie zapewni nam dobrego efektu, jeśli plansza z naszą grafiką nie będzie właściwej jakości.

● Musimy zwrócić uwagę na materiał wykorzystany do grafiki (obecnie najbardziej popularne materiały to Frontlite, Blockout, Ferrari). Materiały typu Frontlite czy też Blockout mają tendencje do zawijania się na krawędziach. Przy materiałach typu Ferrari problem ten nie występuje.
● Musimy zwrócić uwagę na jakość plików do druku (często zdjęcia w niskiej rozdzielczości lub ze słabym nasyceniem kolorów psują cały efekt)
● Musimy zwrócić uwagę na rodzaj plotera, na którym wykonywany będzie druk (nasz ploter drukuje nasycone kolory w jakości, która nie pozostawia żadnego pola do zastrzeżeń, nawet oglądając wykonaną grafikę z odległości kilku cm). Mamy nadzieję, że uwagi tutaj zawarte pomogą w decyzji, a jeśli potrzebna jest w tym zakresie nasza pomoc, chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu oraz do składania zamówień.

Typowa podstawa kasety roll-up typu standard/classic
Kasety typu standard/classic
Kaseta rollup z chromawanymi boczkami w kształcie łeski , potocznie zwana elegance.
Kasety typu Elegance

Kaseta rollup PREMIUM z dozywotnią gwarancją.
Kasety typu Premium

Formularz szybkiego KONTAKTU

Masz moją gwarancję że pozostawiony adres lub numer telefonu wykorzystam jedynie do kontaktu z Tobą w celu omówienia Twojego pytania .
Twoich danych nie przekażę nikomu, SĄ BEZPIECZNE !!!

Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni wybór produktu.