Banery

Baner laminowany, powlekany czy z plandeki?

Baner to powszechny a zarazem najtańszy nośnik reklamowy stosowany wewnątrz, jak i na zewnątrz. Banery są idealną formą prezentacji firmy czy danego produktu przy możliwie najniższych kosztach i możliwie najszybszej produkcji, montażu czy też demontażu. Dobór materiału przy produkcji banerów jest bardzo ważny, a uzależniony jest on od potrzeb klienta.
Decydujące znaczenie o jego wyborze ma czas ekspozycji baneru oraz intensywność jego eksploatacji (siła wiatru, jaka będzie działała na baner, jak również częstotliwość zmiany jego miejsca montażu – np. zwijanie go na czas transportu). Drugim ważnym kryterium jest to, z jakiej odległości zamierzamy oglądać wydrukowaną na nim grafikę. Jeśli oglądać ją będziemy z odległości kilkunastu metrów, w zasadzie nie ma znaczenia, na jakiej maszynie odbywać będzie się druk. Natomiast w przypadku gdy zależeć nam będzie, aby grafika była widoczna zarówno z bliska, jak i daleko dobrze i czytelnie, warto sprawdzić jakość druku. Na ploterze, którym dysponuje DDC MEDIA, grafika będzie idealnie wyglądać zarówno z bliska, jak i z daleka. Posiadamy sprzęt do druku z jakością fotograficzną i z taką też drukujemy również banery. Wróćmy teraz do materiałów. Do dyspozycji mamy banery laminowane, powlekane, plandekowe, blockout oraz siatki mesh.

Jeśli chodzi o banery, wszystkie przez nas oferowane są wysokiej jakości.
W takim razie czym się różnią. Odpowiedź jest prosta – różnią się swoją wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia, szczególnie przy niskich temperaturach. A dlaczego tak się dzieje – wynika to z faktu, iż najtańsze (laminowane) posiadają najmniej plastyfikatorów odpowiedzialnych za ich elastyczność. Laminowane są przez to narażone na szybsze uszkodzenie niż baner powlekany. Oba rodzaje banerów w zasadzie nie są odporne na zginanie ich, po prostu w tych miejscach z czasem mają prawo popękać. Tych wad pozbawione są banery plandekowe do druku cyfrowego. Odporność banerów plandekowych jeśli kilkanaście razy większa od powlekanych i laminowanych. Nie wykazują przy tym tendencji do pękania przy ich składaniu, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego przenoszenia. Oferujemy wszystkie rodzaje banerów: laminowane, powlekane, plandekowe, blockout oraz siatki mesh. Mamy nadzieję, że uwagi tutaj zawarte pomogą w podjęciu właściwej decyzji w zakresie doboru materiału banerowego, a jeśli potrzebna będzie w tym zakresie pomoc, chętnie służymy wsparciem. Zapraszamy do kontaktu oraz do składania zamówień.

metalowe oczka, zgrzewane krawędzie

Baner jako najtańsza forma reklamy

banery w przykładach:

Montaż baneru na balustradzie

Formularz szybkiego KONTAKTU

Masz moją gwarancję że pozostawiony adres lub numer telefonu wykorzystam jedynie do kontaktu z Tobą w celu omówienia Twojego pytania .
Twoich danych nie przekażę nikomu, SĄ BEZPIECZNE !!!

Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni wybór produktu.