Wnętrze inspirowane naturą

Natura we wnętrzu Twojego domu

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta las tropikalnyWielu z nas bardzo często zastanawia się nad odświeżeniem wnętrza swojego miejsca zamieszkania lub pracy. Ostatnio bardzo modnym i chętnie stosowanym rozwiązaniem stały się fototapety. Spośród wielu wzorów, które są nam oferowane trudno wybrać ten właściwy dzięki, któremu otrzymamy pożądany efekt. Jednym z rewelacyjnych motywów, który zdecydowanie odmieni wygląd naszego pomieszczenia jest wnętrze inspirowane naturą. Wśród dzisiejszego stylu życia w ciągłym biegu, który dopada każdego z nas, ciężko jest się odprężyć i wyciszyć. Posiadamy najnowsze osiągnięcia techniki jak komputery, telewizory czy smartfony, które mają umilać nam czas. W efekcie jednak są to kolejne „czasopożeracze” nie zapewniające nam spokoju, którego tak często potrzebujemy. Warto zatem aby wnętrze w którym przebywamy przepełnione było spokojem i harmonią. Niewątpliwie pozwoli ono na wyciszenie i odprężenie nie tylko naszego ciała ale przede wszystkim umysłu. Natura była od wieków bliska człowiekowi, to z niej wyrośliśmy i to za nią podświadomie tęsknimy co z kolei przekłada się na nasze samopoczucie. Warto więc zadbać by była blisko nas.

Kolory natury

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta las bambusowyCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, że kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Znaczenie kolorów potwierdza się w coraz częściej stosowanej chromoterapii za pomocą której leczy się wiele chorób. Jednak o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Postarajmy się odmienić wnętrza w taki sposób aby oddziaływały na nas pozytywną energią pełną harmonii i spokoju. Takie są właśnie kolory natury. Każde wnętrze inspirowane naturą zawsze bazuje na występujących w  niej kolorach aby osiągnąć zamierzony efekt.

Kolor zielony– spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura. Doskonale nadaje się na chwile relaksu, posiada właściwości wyciszające i uspokajające. Łagodzi napięcia i utrzymuje równowagę psychofizyczną. Pomocny dla ludzi żyjących w ciągłym stresie na „wysokich obrotach”.

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta wodospadKolor brązowy– stabilność, wiedza. Kolor ten charakteryzuje się równowagą, stabilnością oraz poczuciem bezpieczeństwa. Bardzo dobrze wspomaga koncentrację co sprzyja przyswajaniu wiedzy.

Kolor jasno-zielony– kojarzy się z wiosną a więc jednocześnie z odrodzeniem i świeżością. Uspokaja i wprowadza nas w dobry nastrój przepełniając pozytywną energią.

Kolor niebieski– świeżość, przestrzeń, spokój. Posiada wychładzające właściwości przez co koi, relaksuje i odpręża. Ułatwia zasypianie i obniża aktywność organizmu. Pomocny po ciężkim dniu pracy, polecany szczególnie dla osób zmęczonych psychicznie.

Kolor szary– ochrona, wyciszenie. Stanowi swoisty rodzaj bariery ochronnej przez co wycisza i uspakaja. W przesadnym nadmiarze może jednak nas wyalienować od otoczenia powodując smutek.

Kolor Biały– intuicja, ochrona. Wspomaga naszą intuicję i odrzuca negatywne emocje oraz samopoczucie dodając optymizmu i energii.

Wnętrze inspirowane naturą- efekt fototapety

wnętrze inspirowane naturą- fototapeta natura góryDzięki fototapecie efekt bliskiego kontaktu z naturą możemy wielokrotnie spotęgować. Pokrycie ściany farbą o jednym kolorze to standard do którego przywykliśmy. Coraz częściej jednak stosuje się wysokiej jakości fototapety lateksowe aby poza kolorem natury oddać jeszcze jej rzeczywistość. Dzięki fototapecie w dominujących danych kolorach uzyskujemy dużo leprze rezultaty. Fototapeta z fragmentem lasu, gdzie dominującym kolorem będzie zielony, poza właściwościami samego koloru, dodatkowo przenosi nas w wymiar lasu. I tutaj jest ogromna przewaga fototapety nad innymi formami dekoracji. Zdjęcia w wysokiej jakości na dużej powierzchni realnie odwzorowują naturę. Dzięki temu w pomieszczeniu jesteśmy maksymalnie blisko jej wizualnego bogactwa. Dodatkowo taka fototapeta optycznie powiększa pomieszczenie i nawet w pokoju małego metrażu daje poczucie przestrzeni. Fototapeta inspirowana naturą to innowacja na którą warto postawić odmieniając swoje wnętrze.

wnętrze inspirowane naturą- Fototapeta las