Tak, możesz wykorzystać śmiałe tapety nawet w łazience!

Tapeta do łazienki

Od dziś możesz użyć śmiałe tapety nawet w łazience. Najmniejsze pomieszczenie w domu może mieć największy wpływ na wygląd mieszkania. Tapetowanie ponownie staje się modne i to nie tylko w salonach czy sypialniach, ale również w tak trudnych do zagospodarowania pomieszczeniach, jak łazienki. Jakie tapety wybrać, by aranżacje łazienek były nie tylko atrakcyjne, ale również trwałe oraz zabezpieczały wnętrze przed wilgocią?

Projektanci uwielbiają wykorzystywać szanse i robić odważne zmiany w małych pomieszczeniach, szczególnie przy użyciu tapety. Czemu? Po pierwsze, w tego typu pomieszczeniach drzwi pozostają często zamknięte i jest to szansa na złamanie ciągłości wystroju. Po drugie, przestrzenie nawet przypominające wielkością szafę, posiadają potencjał, aby zostać przekształconym w olśniewające małe pudełko pełne architektonicznych klejnotów. Po trzecie, obecna technologia tapet pozwala na jej stosowanie bez obaw o uszkodzenia powstałe w wyniku wilgoci. Pokój proszku to doskonałe miejsce na wypróbowanie najbardziej ryzykownych pomysłów na projekty, aby używać śmiałych tapet, które zawsze chciałeś spróbować.

Szukasz próbek? Skontaktuj się z nami.

Jaki rodzaj tapety do łazienki?

Nie każdy rodzaj tapety nadaje się do użycia w wilgotnym pomieszczeniu. Zwykle tapety, które składają się tylko z jednej warstwy papieru nie mogą być przyklejane w pomieszczeniach, gdzie stale ściany i podłogi są narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Do łazienki nie są dobre również tapety akrylowe, składające się z spodniej warstwy papieru, a z wierzchu pokryte są akrylową pianką. Mimo warstwowej budowy nie są odporne na wilgoć, a także wyjątkowo łatwo je uszkodzić w czasie szorowania (np. z osadów kamienia wytrąconego z wody).

Rodzajem tapet, który można stosować w łazience, są tapety winylowe. Na wierzchu pokryte są one z odpornym na wodę oraz środki chemiczne winylem. Są one również odporne na czyszczenie bez ryzyka zarysowania powierzchni. Inną propozycją przeznaczoną na ściany w łazience są tapety z włókna szklanego. Mają one strukturę, która przypomina tkaninę o różnej grubości oraz splocie i układzie włókien. Są wodoodporne i silnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, można więc śmiało je szorować z osadu mydła czy innych zabrudzeń. Tapety z włókna szklanego można malować farbami pamiętając, by użyć farb odpornych na wilgoć.
Niczym nieograniczone możliwości aranżacyjne daje nam również raufaza. Składa się ona z dwóch lub trzech warstw papieru, pomiędzy którymi znajdują się wiórki drewna. Warstwowa budowa tej tapety pozwala nam również ukryć niedoskonałości ścian, a ponadto stanowi dodatkową ochronę przed wychłodzeniem łazienki. Raufazy dostępne są najczęściej w białym kolorze. Możemy jednak pomalować je na dowolny kolor i to wielokrotnie – ich parametry nie zmienią się nawet pod kilkoma warstwami farby.

Śmiałe tapety w łazience

Oto 5 pomieszczeń z tapetą, które przyciągnęły naszą uwagę.

Inspiracje tapety w łazienkach w mieszkaniu
Przyznamy się do tego: Wielu ludziom łazienka, może się kojarzyć z nadrabianiem zaległości w czytaniu. Zamiast przechowywać stosy książek, umieść je na ścianach – nie zbierają kurzu.

W tej rozkwitającej łazience wybuchły czerwone wzory retro. Energetyzująca mieszanka czerwono-biała jest bardzo wyrazista. Uzupełnij ten motyw, dodając jasny bukiet kwiatów.
Inspiracje tapety w łazienkach

Ta neutralna czarno-biała kombinacja, swoim ciepłem jest silnym wabikiem do zapraszania ludzi z korytarza.
Inspiracje tapety w małych łazienkach

Inspiracje tapety w nowoczesnych łazienkach
Pokryj ścianę łazienki szminką. Gorące pocałunki w odcieniach brzoskwiniowych, pełnych różu i miłosnej czerwieni pozostawiają ślad wokół tej oszałamiającej namiętności.

Tutaj subtelna biel łazienki zmienia się w prawdziwy ‚przyciągacz’ wzroku. Akcesoria z dodatkowymi czarnymi akcentami w postaci lustra i oświetlenia.
Inspiracje tapety w wilgotnych łazienkach